Afgelopen weekend zijn onder ideale zeilomstandigheden 4 wedstrijden gezeild op de Aldegeaster Brekken. Een stevige wind en een stralende zon, samen met een perfecte organisatie zorgden er voor dat de thuisblijvers spijt moeten hebben dat ze er niet bij waren. Bij het palaver in café De Trije Doarpen kon Ygram Ykema de bemanning en schippers van 13 pramen welkom heten.

De wedstrijdleiding had, vanwege de gunstige windrichting een zogenaamde gate baan uitgelegd, waarbij de schippers bij de onderste boei kunnen kiezen uit een bakboord of een stuurboord boei.
Bij de deelnemers was een nieuw gezicht, namelijk Dotinga uit Tersoal met de “Weagebrekker”, een “nieuwe” praam in de vloot, zelfs nog zonder nummer in het zeil.
Nog een bijzonderheid bij de deelnemers was de praam waar Arend Wisse de Boer mee kwam, namelijk niet de snelle “De Flecke” maar met “Den Ael” die al enkele jaren niet meer aan wedstrijden heeft deelgenomen.
Bij alle 4 wedstrijden was veel strijd, zowel voorin als achterin met veel wisselingen. De slagen over de Brekken pakten regelmatig anders uit dan verwacht. 
Soms lag de beste wind aan de noordkant, dan weer aan de zuidkant en soms in het midden.

Na afloop van de laatste wedstrijd was er gerookte paling, gerookte poon en zoute haring. Dit kon worden weggespoeld met bier of fris. Al met al een perfecte dag, waarvoor hulde aan de organisatoren Ygram Ykema en Pieter de Haas, maar ook aan alle andere vrijwilligers.

Hieronder de uitslag van de 4 wedstrijden en de einduitslag:

Nr. preamNamme preamNamme SkipperWenplakWed.1Wed.2Wed.3Wed.4TotaalPlak
34Den AelArend Wisse de BoerSnits30.930.97.81
9De OndernemingKlaas PostmaWarten250.929.92
36BoereswelPieter de HaasAldegea (SWF)0.935412.93
35SietseGerben GerbrandyGau4423134
33Lege GeanErik JansmaTersoal5268215
53DwerskopSietse BroersmaDe Gastmer10646266
4Nije KimenBote PietersmaYndyk6779297
10DiggelfjoerYgram YkemaSánfurd8985308
29Gerrit UltsjesAne de JongToppenhúzen981012399
44De ReidplûmJentje JonkerLjouwert71012114010
39GepkeHielke van der VeenAbbegea13121174311
54WarberDominicus ReekersWaldsein13119104312
nnWeagenbrekkerDotingaTersoal111313135013

Categorieën: Nieuws