Kampioen de Fryske Boerepream 2017 – Wiebe van der Pol.
Op de foto tussen alle deelnemende schippers van 2017

Een heel mooi wedstrijd weekend gehad. Zaterdag begon de dag met regen en weinig wind. Regen stopte en de wind nam iets toe maar bleef zwak. Wel genoeg om er spannende races van te maken. Die dag waren er 6 protesten waaruit je ook kunt concluderen dat de spanning stijgt. Maar protesteren hoort er bij en maakt de wedstrijd serie “volwassen”. Overigens geen protesten tussen de kampioenskandidaten.
Bij de start waren er nog 4 mogelijke kandidaten voor de eindzege. Spanning genoeg. Doordat er veel kandidaten waren concentreerde deze concurrenten zich op de eigen race, dus niet meteen verdedigend zeilen (of zoals zeilers zeggen: op elkaar zeilen). De nummer 1, Wiebe van der Pol, finishte in de eerste race direct achter zijn grootste concurrent, (Henk Rechts) maar herstelde zich en bleef de andere wedstrijden goed voorin en voor Henk.
Zondag stond er een stevig wind, die enkele zeilers noopten voor de tweede wedstrijd te reven. Ook enkele jonge zeilers doen in de middenmoot goed mee (o.a. 22 Sijmen Durk van Sjouke Kalsbeek).

Eric Jansma en Gerben Gerbrandy kwamen wel in de buurt maar konden het gat in punten met Wiebe niet dichten. Sterker nog Wiebe was in staat zijn voorsprong uit te bouwen en werd zelfs in de laatste race 1 en kampioen.

Een sterke serie !!!

De nummers 2 (Gerben) en 3 (Eric) van het kampioenschap wisten precies in welk weekend zij de kansen hebben laten liggen. De zeilers kunnen zich geen slechte dag meer veroorloven om hoog in het klassement te eindigen.

 

Eindstand DFB Kompetysje 2017.

Kom-petysje plakNr. preamNamme preamSkipperW1 pntW2 pntW3 pntW4 pntW5 pntA1 pntA2 pntA3 pntA4 pntA5 pntT1 pntT2 pntT3 pntT4 pntT5 pntTotaalÔftrekEinstân
144ReidplûmWiebe vd Pol220.93730.93511250.940.950.6-1139.6
235SietseGerben Gerbrandy5125130.9220.90.926370.9363.6-1350.6
333Lege GeaënErik Jansma0.90.930.94576483235860.7-852.7
48Swarte SwanHenk Regts6112220.934740.9742964.8-1153.8
59De OndernemingKlaas Postma36681048890.940.926277.8-1067.8
622Sijmen DurkSjouke Kalsbeek1174439572137683493-1380
710DiggelfjoerYgram Ykema7812712642137845910114-13101
84Nije KimenBote Pietersma437105106121055111287115-12103
939GepkePeter de Koe941161181353913891013132-13119
1038De DomineeSytse Bruinsma85105971010111013136116134-11123
1145JolandaJildou Tjoelker1010912811911126111013135150-13137
1229Gerrit UltsjesHenk Stekelenburg1213139613129831012111211154-13141
1347ÚtrinnerErrit de Jong139811131211136129910712155-13142